(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda CX-5 (Nr 6746433)

Mazda CX-5
Waga
Sztuk
Mazda CX-5 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
455 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1644 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1644 kg
Dystans
13468 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Republika Południowej Afryki, Gauteng, Johannesburg

Od 25 paź 2020 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, Dublin, Dublin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.