(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mazda CX-5 (Nr 7572315)

Mazda CX-5
Waga
Sztuk
Mazda CX-5 1 Gen. [restyling] (2015 - 2020) Crossover
Długość
455 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1524 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1524 kg
Dystans
673 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Czechy, Hlavní Město Praha, Praha 4

Od 18 mar 2021 do 19 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.