Mazda CX-5 (Nr 7623461)

Mazda CX-5
Waga
Sztuk
Mazda CX-5 2 Gen. (2017 - 2020) Crossover
Długość
455 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
167 cm
ok.
1524 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1524 kg
Dystans
895 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Catalunya, Carrer De La Muntanyda

14 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Churriana De La Vega

18 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.