(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mazda CX-7 (Nr 6716916)

Mazda CX-7
Waga Sztuk:
Mazda CX-7 1 Gen. (2006 - 2009) Crossover
Długość
467 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
164 cm
ok. 1782 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1782 kg
Dystans 948 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Knurów

Od 21 paź 2020 do 22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Pforzheim

Od 23 paź 2020 do 25 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.