(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 09:48

mazda cx7 (Nr 2754672)

mazda cx7

Marka i model:

mazda cx7

Waga w kg (łączna):

1740.00

Dystans: 446.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Ciechanów, 06-400, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Nowy Sącz, 33-300, Polska

Termin elastyczny