Mazda MPV (Nr 6450331)

Mazda MPV
Waga Sztuk:
Mazda MPV LW (1999 - 2003) JP-spec minivan 5-Türig
Długość
475 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
174 cm
ok. 1720 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1720 kg
Dystans: 2497 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Turcja, Stambuł, Stambuł

Od 16 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Witten

Od 16 sie 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.