Mazda MPV (Nr 6453654)

Mazda MPV
Waga Sztuk:
Mazda MPV LW (1999 - 2003) JP-spec minivan 5-Türig
Długość
475 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
174 cm
ok. 1720 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1720 kg
Dystans: 2461 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Turcja, Stambuł, Stambuł

Od 18 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Kolonia

Od 20 sie 2020 do 4 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.