Mazda MPV (Nr 6471165)

Mazda MPV
Waga Sztuk:
Mazda MPV LW (1999 - 2003) JP-spec minivan 5-Türig
Długość
475 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
174 cm
ok. 1720 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1720 kg
Dystans: 2269 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Bułgaria, Kyrdżali, Krumovgrad

Od 22 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

Od 25 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.