Mazda Mx-5 (Nr 6014243)

Mazda Mx-5

Marka i model:

Mazda mx5

Waga w kg (łączna):

1200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1620.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, East Sussex, Eastbourne

24 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

10 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.