Mazda MX-5 (Nr 7654800)

Mazda MX-5
Waga
Sztuk
Mazda MX-5 NB [restyling] (2001 - 2005) Roadster
Długość
394 cm
Szerokość
167 cm
Wysokość
122 cm
ok.
1042 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1042 kg
Dystans
1652 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Luksemburg, Luksemburg

Od 13 lip 2021 do 15 lip 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 22 lip 2021 do 23 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.