(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mazda MX5 po wypadku (Nr 3732519)

Marka i model:

Mazda MX-5 NC

Waga w kg (łączna):

1150.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 335.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Auetal

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Mülheim-Kärlich

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.