Mazda Premacy (Nr 7616662)

Mazda Premacy
Waga
Sztuk
Mazda Premacy CP [restyling] (2001 - 2005) Minivan
Długość
431 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
158 cm
ok.
1355 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1355 kg
Dystans
1243 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Francja, Rodan-Alpy, Lyon

Od 1 maj 2021 do 9 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 maj 2021 do 9 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.