Mazda RX-7 (Nr 6668473)

Mazda RX-7
Waga Sztuk:
Mazda RX-7 FD (1991 - 2000) Coupe
Długość
429 cm
Szerokość
175 cm
Wysokość
123 cm
ok. 1310 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1310 kg
Dystans 811 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Essex, Rayleigh

Od 7 gru 2020 do 14 gru 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Edesheim

Od 7 gru 2020 do 14 gru 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru auta.