Mazda RX-8 (Nr 6466944)

Mazda RX-8
Waga Sztuk:
Mazda RX-8 1 Gen. (2003 - 2008) Coupe 4-Doors
Długość
442 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
134 cm
ok. 1395 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1395 kg
Dystans: 1467 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Attyka, Ateny

Od 6 wrz 2020 do 26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Węgry, Budapeszt, Budapeszt

Od 15 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.