(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mazda RX4 (Nr 5697138)

Marka i model:

Mazda rx4

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [zł]:

700

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1101.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Lubelskie, Chełm

Od 8 sty 2020 do 15 sty 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.