(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda rx7fc (Nr 6072357)

Mazda rx7fc

Marka i model:

Mazda RX7 FC

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1871.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Αττικής, Ateny

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.