(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 17:48

MAZDA TRIBUTTE

(Nr 2160297)
MAZDA TRIBUTTE

Marka i model:

MAZDA TRIBUTTE

Waga w kg (łączna):

1600.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 994.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Lubeka, 23552, Niemcy

20 lis 2017

Adres i termin dostawy

Czyżew-Siedliska, 18-220, Polska

26 lis 2017