(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mazda3 (Nr 4324473)

Marka i model:

Mazda 3

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1714.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Toskania, Villafranca In Lunigiana

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Swidnik K Lublina

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.