(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-01 12:32

mazda323

(Nr 2249412)
mazda323

Marka i model:

Mazda 323

Waga w kg (łączna):

812.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 609.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Wemding, 86650, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Głogów, 67-200, Polska

Termin elastyczny