(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda5 (Nr 4597049)

Marka i model:

Mazda 5

Waga w kg (łączna):

2100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1939.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Poole, Poole

1 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Jasło

6 paź 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.