(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mazda5 (Nr 5581915)

Marka i model:

Mazda5

Waga w kg (łączna):

1550

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1479.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Sankt Gallen, Rheineck

Od 9 gru 2019 do 10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Serbia, Централна Србија, Врање

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.