(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

MB Actros (Nr 4901634)

MB Actros

Marka i model:

M B Actros

Waga w kg (łączna):

18000.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2329.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Test Valley

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Litwa, Okręg Telszański, Telsze

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.