(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-11 13:11

MB ATEGO 5T, H 2,65 x W 2,4 x L 8 m (Nr 2689312)

Marka i model:

MB ATEGO 916

Waga w kg (łączna):

5000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 955.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Pyskowice, 44-120, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ryga, LV-1050, Łotwa

Termin elastyczny