MB CLK 2001y. (Nr 6275102)

MB CLK 2001y.

Marka i model:

Mercedes-Benz clk 2001y

Waga w kg (łączna):

1450

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5723.00 km

Adres i termin nadania

Estonia, Harjumaa, Tallinn

Od 1 sie 2020 do 31 sie 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.