(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

MC zabytokwy (Nr 7317463)

MC zabytokwy
Waga
Sztuk
MC zabytokwy
Długość
215 cm
224 kg
1
Łączna waga:
224 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 1 lut 2021 do 28 lut 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Sławków

Od 1 mar 2021 do 11 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.