(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

McGregor 26X on trailer (Nr 7614564)

McGregor 26X on trailer
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
McGregor 26X on trailer
787 x 238 x 168 cm
1021 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
1021 kg
Dystans
2016 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Peterborough

Od 5 kwi 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Chełm

Termin elastyczny


Transport jachtów

Transportowanie łodzi żaglowej

Żeby otrzymać dokładną wycenę za transport jachtu, trzeba podać wielkość oraz wagę łodzi. Takie dane można dostać od wytwórcy – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość łodzi żaglowej mierzy się zaczynając od krańca dziobu do środkowej części rufy, natomiast wysokość mierzy się od dna do najwyższej stałej części łodzi żaglowej, za to szerokość bierze się w najszerszym miejscu jachtu. Rozeznanie się w wymiarach łodzi żaglowej ułatwi przewoźnikom dopasować odpowiednią naczepę oraz spełnić formalne wymogi dyktowane przepisami drogowymi.

W przypadku, kiedy całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL, co oznacza, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z antenami umieszczonymi na bramownicach. Waga żaglówki wraz z transportującym go samochodem przypuszczalnie przekroczy 3,5 tony – z tej przyczyny informacja o aktualnej wadze jachtu jest istotna dla firmy transportowej. Żaglówka powinna być ważona w identycznym stanie, w jakim jest przewożona (przykładowo z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto zabrać wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić tylko te, jakie są konieczne na łodzi. Wszelkie elementy, które zostały zostawione na jachcie powinny zostać zabezpieczone i przymocowane. Żagle jachtu powinny zostać usunięte z masztu i zabezpieczone, przyrządy elektryczne wyłączone, a kable i przewody osłonięte.

Koszt transportu żaglówki
Koszty transportu łodzi żaglowej zależne są zazwyczaj od wielkości i ciężaru łodzi żaglowej, jak również od długości trasy między załadunkiem, a rozładunkiem. Ceny transportu niewielkich jachtów zaczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za przewóz większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za transport łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport jachtu na trasie z Kilonii (Niemcy) do Kórnika (Polska) 2690 złotych.