(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

McLaren Transport from Mallorca to Racetrack Motorland Aragon (Nr 4739580)

McLaren Transport from Mallorca to Racetrack Motorland Aragon

Marka i model:

Mclaren 720S

Waga w kg (łączna):

1350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 505.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 27 sie 2019 do 30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Aragonia, Alcañiz

1 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.