(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

meble kuchenne w kartonach i 2 blaty dlugosci 4m20 (Nr 5542607)

meble kuchenne w kartonach i 2 blaty dlugosci 4m20

Długość [m]:

420

Szerokość [m]:

120

Wysokość [m]:

120

Waga w kg (łączna):

750

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Tak

Opakowanie ładunku:

Niestety nie mam jeszcze dokładnych wymiarów ładunku, przybliżona waga bez palety to 750kg. Są to meble kuchenne w opakowaniach wraz z dwoma blatami o długości 4m20 i szerokości 1m20.

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1270.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Stoszowice

6 sty 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Deuil-La-Barre

12 sty 2020


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie fragmentu płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeżeli mamy do przewiezienia niewielki ładunek, który nie potrzebuje skorzystania z pełnego samochodu ciężarowego lub który nie wymaga skorzystania z całej przestrzeni, wówczas wzięcie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się pojazdy, których ciężar jest większy niż 3,5 t. i pozostałe samochody spełniające zasady ustawowe. Do transportu LTL wykorzystuje się spore kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz ciężarówki tzw. kontenery, samochody ciężarowe gatunek: firanka oraz furgon. Gatunek ciężarówki powinien być przystosowany do przetransportowania naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W wycenie transportu ładunku w ramach LTL, ważne są jego parametry – ciężar i gabaryty. Powinno się także dodać informację o tym, czy przedmioty są umieszczone na paletach i czy zostały zapakowane. Jeżeli tak, wypada opisać opakowanie. Ważna bywa także informacja w temacie usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Kluczowy może być także czas zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to często paczki z odzieżą, paczki, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej nazywanego przewozem całonaczepowym.