(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

meblościanka (4 segmenty), stół, 11 krzeseł (Nr 5130130)

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

1

Z którego piętra będą znoszone rzeczy?:

1

Dystans: 2421.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Elgin

6 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Bydgoszcz

10 kwi 2020


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie złożonym oraz czasochłonnym procesem, jednak kiedy optymalnie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            Na początek warto przeprowadzić eliminację posiadanych rzeczy. Gdy czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeżeli jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich sprzętów nadadzą się wytrzymałe kartony, które należy kupić lub podpytać o nie w pobliskim supermarkecie, który na ogół przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równo porozkładać ciężar, np. podzielić książki na kilka pakunków, aby bez trudności było je przenieść. Podpisanie każdego pudła pomoże przy wypakowywaniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym mieszkaniu. Większe meble warto rozkręcić, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Gdy posiadamy materiały chroniące, takie jak folię bąbelkową, możemy opakować bardziej wrażliwe rzeczy, a kiedy nie posiadamy folii, wówczas warto wziąć koce, pościel i obkleić zwyczajną taśmę klejącą. Tymczasem małe rzeczy zawińmy w ubrania czy ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając przewóz warto powiedzieć przewoźnikowi o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, lub przeszkody w podjeździe pod dom. Koniecznie należy powiedzieć, jeśli występują specyficzne wymogi odnoszące się do jakiś przedmiotów.

            Najkorzystniejsze ceny przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie wiele profesjonalnych przewoźników składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i chronienie waszego dobytku.