(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-16 12:02

megan 2

(Nr 2159436)
megan 2

Marka i model:

renault megan

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1054.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Germersheim, 76726, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wolbrom, 32-340, Polska

Od 17 lis 2017 do 18 lis 2017