Mehari (Nr 4973538)

Mehari

Marka i model:

Citroen, Mehari

Waga w kg (łączna):

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 531.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Osuna

Od 16 lip 2020 do 17 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Guadalajara

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.