(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

melex (Nr 6234082)

melex

Marka i model:

melex

Waga w kg (łączna):

750

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 722.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Mielec

30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Szczecin

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.