(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-17 15:46

Mercedes

(Nr 2162115)
Mercedes

Marka i model:

Mercedes clk

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2690.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Ennistymon, Irlandia

Od 21 lis 2017 do 8 gru 2017

Adres i termin dostawy

Dubno, 17-111, Polska

Termin elastyczny