(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-01 09:05

Mercedes

(Nr 2249328)
Mercedes

Marka i model:

Mercedes cla

Waga w kg (łączna):

2000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1534.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Dortmund, 44135, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tarragona, Hiszpania

Termin elastyczny