(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 18:39

Mercedes (Nr 2418152)

Mercedes

Marka i model:

Mercedes 1420

Waga w kg (łączna):

8000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 961.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wielkopolska, Gostyń, 63-800, Polska

27 lut 2018

Adres i termin dostawy

Osdorperweg, Sloten, 1066, Holandia

4 mar 2018