(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-30 17:21

Mercedes (Nr 2647624)

Mercedes

Marka i model:

E class

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2086.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Londyn, TW13 4GD, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Termin elastyczny