(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 16:10

Mercedes (Nr 2746036)

Mercedes

Marka i model:

MB slk

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1231.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się często, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Wuppertal, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Rzeszów, Polska

31 maj 2018