(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 22:20

Mercedes

(Nr 3008624)
Mercedes

Marka i model:

Mercedes SLS

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [€]:

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3285.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Paphos, Cypr

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Reutlingen, Niemcy

Termin elastyczny