(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes (Nr 4282517)

Marka i model:

Mercedes 124 coupe

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1693.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Newmarket

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Waćmierz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.