(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes (Nr 4706624)

Mercedes

Marka i model:

Mercedes clase e

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3600.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Od 1 sie 2019 do 15 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.