(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes (Nr 5059838)

Marka i model:

mercedes A180

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3019.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Altea La Vella

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Kaszuny

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.