(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes (Nr 5676923)

Mercedes

Marka i model:

Mercedes G500

Waga w kg (łączna):

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5324.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Od 10 lut 2020 do 9 mar 2020

Adres i termin dostawy

Tadżykistan, Ноҳияҳои Тобеи Ҷумҳурӣ, Duszanbe

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.