(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes (Nr 5953376)

Mercedes

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 469.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Kaleń Mała

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Zakopane

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.