Mercedes (Nr 6063730)

Marka i model:

Mercedes Class A

Waga w kg (łączna):

1375

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1648.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Saint-Ouen-L'aumône

Od 2 cze 2020 do 3 cze 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Viana Do Castelo District, Viana Do Castelo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.