(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mercedes (Nr 6069878)

mercedes

Marka i model:

mercedes

Waga w kg (łączna):

2000

Budżet zlecenia [€]:

500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1386.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Sint-Niklaas

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Włochy, Umbria, Torgiano

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.