(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 04:05

mercedes 124

(Nr 2340592)
mercedes 124

Marka i model:

mercedes 124

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

1800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2051.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Vilanova, 08800, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny