Mercedes 180 (Nr 6230802)

Mercedes 180

Marka i model:

Mercedes 180

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5190.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

Od 16 cze 2020 do 23 lip 2020

Adres i termin dostawy

Mali, Bamako, Bamako

Od 31 lip 2020 do 9 sie 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.