(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-12-06 08:54

Mercedes 1824 wywrotka (Nr 3606889)

Mercedes 1824 wywrotka

Marka i model:

mercedes 1824

Waga w kg (łączna):

8530.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 544.00 km

Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Środa Wielkopolska, 63-000, Polska

Od 10 gru 2018 do 13 gru 2018

Adres i termin dostawy

Bobowa, 38-350, Polska

Od 11 gru 2018 do 15 gru 2018