(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 20:40

mercedes 190

(Nr 2329116)
mercedes 190

Marka i model:

Mercedes w201

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 800.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Koszalin, 75-137, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Dębica, Polska

Termin elastyczny