(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 10:58

MERCEDES 2002

(Nr 2412960)
MERCEDES 2002

Marka i model:

W 210 E 3.2CDI AWANGARTA KOMBI

Waga w kg (łączna):

2000.00

Dystans: 824.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Troisdorf, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny